Konferencja „Empatyczny Wrocław”

12108905_1024295700943470_100954829118206886_n

W pierwszych latach życia, kiedy dzieci nie mają jeszcze zdolności, żeby się z nami w pełni komunikować, empatia może być bardzo pomocnym narzędziem.

Empatia- każdy o niej słyszał, nikt nie widział:-) Czym zatem jest? Teoretycznie: współodczuwaniem, zdolnością odczuwania stanów psychicznych innych osób, umiejętnością przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość- jak podaje wikipedia. Empatia jest sztuką uważności na drugiego człowieka. Ta sztuka ma ogrmną siłę i moc sprawczą, także w relacji rodzica z dzieckiem.

W pierwszych latach życia, kiedy dzieci nie mają jeszcze zdolności, żeby się z nami w pełni komunikować, empatia może być bardzo pomocnym narzędziem. Maluszki, które jeszcze nie mówią, dzięki empatii rodzica, mogą mieć poczucie, że są rozumiane i wysłuchane. Także starsze dzieci, które już potrafią się lepiej komunikować, nie zawsze przez swój komunikat są w stanie wyrazić to, co faktycznie myślą i czują. Zdolność rodzica do współodczuwania, może pozwolić dziecku wyrazić swoje emocje. Empatia może mieć także ogromną moc w wyciszaniu trudnych emocji. Dzięki empatii rodzica, dzieci mogą dostać poczucie, że to, co czują jest ok.

Jeśli interesuję Cię jak rozwijać swoją empatię, jakie korzyści mogą z tego płynąć dla Ciebie i dla świata, to nie możesz przeoczyć konferencji, która odbędzie się 15 października 2015 we Wrocławiu.

Dzięki Konferencji dowiesz się:

  • Czym w istocie jest empatia i jak wielkie znaczenie ma empatia wobec siebie,

  • Jak ważna jest rola empatii i rozmów na temat uczuć dla pracy naszego mózgu,

  • Jak empatia buduje nasz potencjał i wspiera relacje, także te zawodowe (z przełożonymi i współpracownikami),

  • Jak się komunikować, aby budować empatyczne porozumienie.

 Konferencja jest kolejnym wydarzeniem cyklu „Empatyczna Polska” powołanego do życia przez Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii.

Udział w Konferencji jest nieodpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowy program oraz możliwość rejestracji na stronie internetowej:http://konferencja.empatyczna.pl/

Organizatorami Konferencji są: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Fundacją Twórczego Rozwoju „Strefa Inspiracji”. 
Projekt realizowany jest w ramach Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy.

Nie przegap tej okazji!! Nie może Cię zabraknąć na tej konferencji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *