Mobilna księgarnia

Mobilna księgarnia to pomysł na to, żeby z wartościową literaturą dla rodziców dotrzeć do tych, którzy są zainteresowani świadomym wychowaniem.

Pierwszą książką, którą przeczytałam przed narodzinami pierwszego dziecka była „Twoje kompetentne dziecko” Jespera Juula. Ona odmieniła moją perspektywę na wychowanie. I od niej zaczęła się moja przygoda ze zgłębianiem wiedzy dotyczącej wychowania dzieci i budowania z nimi relacji.

W tym miejscu chcę Ci pokazać te książki, które uważam za cenne i warte przeczytania.

Jeśli któraś z nich Cię zainteresuje, możesz ją kupić bezpośrednio ode mnie.

Jeśli prowadzisz przedszkole/ kawiarnię dla rodziców czy po prostu masz ochotę zorganizować spotkanie dla rodziców, na którym opowiem więcej o tych książkach- napisz do mnie. Chętnie przyjadę do Ciebie z moją mobilną księgarnią:).

Nie wiesz, od której książki zacząć, chcesz kupić coś dla znajomego rodzica na prezent, zastanawiasz się, która pozycja przyda Ci się najbardziej- napisz do mnie, pomogę Ci wybrać odpowiednią książkę.

Lista książek będzie systematycznie uzupełniana. Planuję poszerzyć ofertę także o ciekawe książki dla dzieci.

 

  1. „Twoje kompetentne dziecko”

Cena: 32,00

Współcześni rodzice często czują się bezradni wobec swoich dzieci. Są też zagubieni wśród porad wychowawczych, które mają sprawić, że ich pociechy staną się posłuszne i grzeczne.

Jesper Juul twierdzi, że dzieci wcale nie muszą być grzeczne. Zamiast tego powinny mieć zdrowe poczucie własnej wartości, wierzyć w swoje siły i nawiązywać dobre relacje z innymi. Stopniowo powinny także uczyć się odpowiedzialności za siebie, a w razie potrzeby także za innych.

● Najważniejsza książka cenionego duńskiego pedagoga i terapeuty.
● Wyjaśnia wpływ postępowania dorosłych na zachowanie i osobowość dzieci.
● Uwalania rodziców od przesądu, że istnieje tylko jeden właściwy sposób wychowania.
● Uwalnia dzieci od odpowiedzialności za życie dorosłych.