11.02.2019
Foks, ul. Krzycka 83c/1c
Maluchy na macie.
Centrum Fizjoterapii Kobiecej i Dziecięcej, ul. Bednarska 11/11c Wrocław
21.11.2018

Zapraszamy na warsztaty dla rodziców niemowląt w wieku 0-6 miesięcy.

Pierwsze miesiące życia są kluczowe dla rozwoju pod wieloma względami. To wtedy kształtuje się wiele wzorców, które będą powielane w przyszłości. Jako rodzice mamy w tym okresie ogromny wpływ na to jakie wzorce- zarówno ruchowe jak i emocjonalne- utworzy nasze dziecko.

Wzorce te tworzą się podczas codziennej opieki nad maluchem: w trakcie jego noszenia, podnoszenia, przewijania, karmienia etc. Także wtedy kiedy odpowiadamy na potrzeby emocjonalne naszego dziecka.

Ponieważ między rozwojem ruchowym a emocjonalnym oraz intelektualnym występują bardzo silne zależności to na warsztacie będziemy przeplatać wątki rozwoju ruchowego z wątkami rozwoju emocjonalnego.

Dowiesz się m.in.:
🤱Jak podczas codziennych czynności wykonywanych przy maluszku wpierać jego rozwój.
🤱 Jakie są dobre wzorce podnoszenia na ręce i odkładania malucha.
🤱 Jakie sposoby noszenia wspierają dobrą przyszłą postawę ciała.

Odpowiemy również na pytanie czy warto ze zdrowym dzieckiem udać się do fizjoterapeuty?

Z punktu widzenia fizjoterapeuty zdrowe dziecko to takie dziecko, które nie ma problemów neurologicznych. Jego układ nerwowy, mózg jest zdrowy. Natomiast nawet zdrowe dziecko może na etapie wczesnego rozwoju prezentować potencjalne problemy gdzie pomoc i ręce fizjoterapeuty będą potrzebne.
Tymi problemami mogą być np.: nieznaczne problemy z rozkładem napięcia mięśniowego w ciele; niskie lub wysokie napięcie mięśniowe w zakresie fizjologicznym. Czasem dziecko z jakichś względów nie umie sobie poradzić ze swoim ciałem w tym napięciu i zaczynają się tworzyć i z czasem nakładać problemy takie jak:
👉 nadmierne zadzieranie głowy połączone z odgięciami ciała do tyłu;
👉 asymetrie;
👉 długotrwałe zaciskanie piąstek;
👉 problemy z podporem na brzuchu, z akceptacją leżenia na brzuchu;
👉 maluch robi postępy w rozwoju, ale są to słabe jakościowo wzorce ruchowe;
👉 niedobory ilościowe w rozwoju: dziecko robi daną czynność np. siedzi samodzielnie ale z zaokrąglonymi pleckami, z napiętymi nogami, krzywo….

W kolejnej części spotkania dowiesz się jaki masz wpływ na kształtowanie inteligencji emocjonalnej swojego dziecka już od jego narodzin.

Pojawienie się na świecie dziecka wywraca do góry nogami życie wielu rodziców. Instynktownie staramy się chronić dziecko i opiekować nim, zapewniając swoją bliskość. Jednak czasem sam nasz instynkt okazuje się być niewystarczający. Dziecko mimo naszych starań często płacze i jest niezadowolone, a my nie wiemy, jaka jest tego przyczyna.
Płacz jest jedynym dostępnym dla niemowlęcia sposobem komunikacji. Ma on wiele oblicz i niesie wiele komunikatów. Na warsztacie pokażę Ci jak możesz komunikować się ze swoim kilkumiesięcznym bobasem. Dowiesz się:
✖ Jak nawiązać kontakt z niemowlęciem, które nie mówi?
✖ Jak się z nim komunikować?
✖ Jak wspierać rozwój inteligencji emocjonalnej malucha.
✖ Jakie komunikaty kryje i jak odpowiadać na niemowlęcy płacz?

Kolejnym punktem warsztatu będzie zabawa- czyli jak i w co bawić się z maluszkiem w wieku 0-6 miesięcy?

W tej części warsztatu otrzymasz gotowe pomysły na zabawę z maluchem. Są to zabawy ruchowe, które wspierają prawidłowy rozwój ruchowy niemowlęcia. Dzięki temu będziesz w stanie połączyć przyjemne z pożytecznym.

Dowiesz się także jak już na tak wczesnym etapie możesz uczyć swoje dziecko samodzielnej zabawy i dlaczego ma ona duże znaczenie w rozwoju.

Ponadto odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące rozwoju fizycznego i emocjonalnego Twojego Malucha.

Miejsce i data:
03.10.2018
16:00 – 19:00

Cena:
110,00 PLN
zniżka dla par – 90,00 PLN od osoby
Wpłata na konto: 16 1140 2004 0000 3102 3011 9043

Zapisy i pytania:
kontakt@rodzic-lider.pl
ania@fizjomedica.wroclaw.pl

Na warsztat możesz przyjść razem z maluchem.

Ilość miejsc ograniczona do 8.
Decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat.

Podziel się:

Tym, co odkryłam, chcę się z Tobą dzielić na tej stronie. Wierzę, że moje doświadczenie może pomóc innym w budowaniu dobrych relacji z dziećmi. Jestem też mocno przekonana o tym, że pierwsze kilka lat życia jest bardzo ważne dla naszego dalszego rozwoju. To wtedy tworzą się kody i schematy, którymi będziemy się posługiwać przez resztę życia.