Konferencja "Empatyczny Wrocław"

12108905_1024295700943470_100954829118206886_n

W pierwszych latach życia, kiedy dzieci nie mają jeszcze zdolności, żeby się z nami w pełni komunikować, empatia może być bardzo pomocnym narzędziem.

Empatia- każdy o niej słyszał, nikt nie widział:-) Czym zatem jest? Teoretycznie: współodczuwaniem, zdolnością odczuwania stanów psychicznych innych osób, umiejętnością przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość- jak podaje wikipedia. Empatia jest sztuką uważności na drugiego człowieka. Ta sztuka ma ogrmną siłę i moc sprawczą, także w relacji rodzica z dzieckiem.

W pierwszych latach życia, kiedy dzieci nie mają jeszcze zdolności, żeby się z nami w pełni komunikować, empatia może być bardzo pomocnym narzędziem. Maluszki, które jeszcze nie mówią, dzięki empatii rodzica, mogą mieć poczucie, że są rozumiane i wysłuchane. Także starsze dzieci, które już potrafią się lepiej komunikować, nie zawsze przez swój komunikat są w stanie wyrazić to, co faktycznie myślą i czują. Zdolność rodzica do współodczuwania, może pozwolić dziecku wyrazić swoje emocje. Empatia może mieć także ogromną moc w wyciszaniu trudnych emocji. Dzięki empatii rodzica, dzieci mogą dostać poczucie, że to, co czują jest ok.

Jeśli interesuję Cię jak rozwijać swoją empatię, jakie korzyści mogą z tego płynąć dla Ciebie i dla świata, to nie możesz przeoczyć konferencji, która odbędzie się 15 października 2015 we Wrocławiu.

Dzięki Konferencji dowiesz się:

  • Czym w istocie jest empatia i jak wielkie znaczenie ma empatia wobec siebie,

  • Jak ważna jest rola empatii i rozmów na temat uczuć dla pracy naszego mózgu,

  • Jak empatia buduje nasz potencjał i wspiera relacje, także te zawodowe (z przełożonymi i współpracownikami),

  • Jak się komunikować, aby budować empatyczne porozumienie.

 Konferencja jest kolejnym wydarzeniem cyklu „Empatyczna Polska” powołanego do życia przez Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii.

Udział w Konferencji jest nieodpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowy program oraz możliwość rejestracji na stronie internetowej:http://konferencja.empatyczna.pl/

Organizatorami Konferencji są: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Fundacją Twórczego Rozwoju „Strefa Inspiracji”. 
Projekt realizowany jest w ramach Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy.

Nie przegap tej okazji!! Nie może Cię zabraknąć na tej konferencji!