Wykłady dla rodziców- FOKS

 

Z ogromną przyjemnością pragnę zaprosić na cykl wykładów dla rodziców, który jest moim autorskim programem bazującym na najnowszej wiedzy oraz mojej dotychczasowej praktyce.

Każdy rodzic ma wiele wątpliwości. To zupełnie normalne. Wychowanie dziecka to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia w życiu. Często wzorce, które sami wynieśliśmy z domu nie do końca sprawdzają się we współczesnym świecie lub są sprzeczne z naszymi wartościami. Dlatego wielu rodziców poszukuje nowych ścieżek wychowawczych, które pozwolą im przekazać dzieciom to, co dla nich ważne.

Pracując z rodzicami najczęściej spotykam się z takimi wątpliwościami:

1. Jak budować w dziecku poczucie wartości?

Poczucie wartości jest bazą naszego istnienia w świecie. To ono wpływa na to, jak się czujemy, jak w związku z tym reagujemy, jak budujemy relacje- z innymi i z samy sobą. Jako rodzice mamy duży wpływ na kształtowanie poczucia wartości u dzieci. Na wykładzie opowiem o tym jak można to robić każdego dnia.

2. Jak sobie radzić z dziecięcą złością? Jak sobie radzić ze swoją złością? Jak stawiać dzieciom granice?

Złość to często najtrudniejsza emocja, z jaką przychodzi nam się zmierzyć, jako rodzicom. Ponieważ sami często zostaliśmy nauczeni, że złość należy ukrywać, nie wiemy też jak reagować na złość naszych dzieci, ani jak sobie radzić ze złością. Na tym spotkaniu opowiem o tym jak się zaprzyjaźnić ze złością (swoją i dzieci) i dlaczego w tym procesie niezbędna jest umiejętność stawiania granic.

3. Jak ograniczyć kary i nagrody w wychowaniu?

Wiele osób zastanawia się czy możliwe jest wychowanie bez kar i nagród i jakie niesie ze sobą konsekwencje. Czy dzieci pozbawione systemu kar i nagród są w stanie osiągać cele i poznawać reguły współżycia? Czy pozbawianie dzieci kar nie wprowadzi anarchii? Co stosować w zamian, jeśli chcemy od tego systemu odchodzić. Na te pytania oraz inne związane z tym tematem wątpliwości odpowiem na wykładzie.

Każdy wykład pełen jest życiowych przykładów, z którymi na pewno spotkaliście się Państwo w domu.
Każde spotkanie to także garść porad, które można z łatwością wcielić w życie od razu po spotkaniu.
Na każdym wykładzie jest także czas na Państwa pytania, na które z przyjemnością odpowiem.

 

LOGISTYKA:

Wykłady będą się odbywać w kawiarni „FOKS” we Wrocławiu przy ul. Krzyckiej 83c/1c

Spotykamy się co dwa tygodnie w poniedziałkowe popołudnia:

11.02.2019
25.02.2019
19.03.2019

od 17:00 do 19:00 (wykład 1,5 h + 30 minut na pytania)

Na wykład można zabrać najmłodsze dzieci (niemowlęta, które mogą być przy rodzicu). Starsze dzieci mogą bawić się w innej części kawiarni (wykład będzie odbywał się na piętrze, na dole jest przestrzeń kawiarniana) jednak nie przewiduję opieki dla dzieci- co oznacza, że mogą tam spędzić czas z tatą, babcią, nianią.

Ilość miejsc na spotkaniu jest ograniczona.

Decyduje kolejność wpłat.

CENA:

Pojedyncze spotkanie: 60,00 PLN
Cykl 3 spotkań płatny z góry: 150,00 PLN

Wpłaty proszę kierować na konto:
Joanna Bzdzion- Rodzic-lider
37 1950 0001 2006 0032 5022 0001
W tytule: imię, nazwisko uczestnika- wykład FOKS

Zapraszam serdecznie!

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu mailowego lub telefonicznego (kontakt@rodzic-lider.p/ 692-618-371)